• Gminny Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją"

• 26. marca odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym brało udział osimioro uczniów z naszej szkoły. Alicja Rysiewska z klasy III a zajęła III miejsce w kategorii klas I - III, a Marta Markuszewska z klasy VII b również III miejsce w kategorii klas VII - VIII. Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni:)

• Powitanie wiosny

• 21. marca powitaliśmy wiosnę. Przygotowano smaczne, zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki, soki. W auli można było nabyć wielkanonce stroiki. Odbył się również pokaz mody wiosennej.

• Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

• 19. marca uczniowie z naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej.

W kategorii klas I - IV zdobyli I miejsce!!!

W kategorii klas V- VIII zdobyli również I miejsce!!!

Sukcesy indywidualne - Jan Draszewski z klasy IV - I miejsce, Marcelina Kazimierczyk z klasy VIII również I miejsce, Michał Góralski z klasy VII a - III miejsce.

Brawo! Duma nas rozpiera:)

Dziękujemy pani Ewie Wierzbowskiej za czuwanie nad przygotowaniami.

• Finalistki!!!

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie uczennice z klasy ósmej w konkursach przedmiotowych Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty zdobyły tytuły finalistek, Agata Gawarzewska - z matematyki i fizyki, a Justyna Stachiewicz z biologii. Gratulujemy serdecznie. Jesteśmy z Was dumni!!!

Do konkursu z matematyki Agatę przygotowała pani Paulina Jaroszewska, a do konkursu z fizyki - pani Agnieszka Jarzębska, natomiast  Justynę z biologii przygotowała pani Magdalena Robaczewska. Dziękujmy:)

• Wyjazd zawodoznawczy

• 8. marca klasa VIII pojechała na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Już niedługo czas decyzji...

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 15. marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: kl. 1-3, kl. 4-6, kl. 7-8. Zwycięzcami, którzy będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, zostali:

Lena Gomuła kl.3a

Anna Hermanowska 2b

Alicja Rysiewska kl. 3a

Aleksandra Konicz kl.4

Kinga Rysiewska kl. 6

Hubert Kuriata kl. 8

Marta Markuszewska kl. 7b

AgataGawarzewska kl. 8

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, natomiast reprezentantom życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs KRUS

• 22. lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z przedstawicielem nowomiejskiego oddziału KRUS panem Mirosławem Kopycińskim. Uczniowie w bardzo ciekawy i aktywny sposób poznali zasady bezpiecznego zachowania się w gospodarstwie rolnym. Dziękujemy Panu Mirosławowi za przemiłe spotkanie i upominki. Przy okazji zachęcamy do udziału w XIV Ogólnopolski Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy", szczegółowe informacje i regulamin konkursu:

• Gang Śmieciaków

• Edukacja przez sztukę. "Gang Śmieciaków" takie przedstawienie obejrzeły 26. lutego dzieci z "zerówek" oraz uczniowie z klas I- III zaprezentowane przez teatralną Grupę T z Torunia :)

• Sukces szkolnych siatkarzy

• 16. lutego w Mrocznie na sali sportowej  odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z rocznika 2016. W wyniku sportowej rywalizacji drużyna chłopców w składzie: Mateusz Góralski, Oskar Robaczewski, Oskar Bulera, Patryk Szczepański, Alan Zawadzki, Ksawery Kliniewski i Dominik Żurański zdobyli III miejsce

Dziewczęta w składzie: Sara Markuszewska, Nikola Wojtczak, Zosia Krezymon, Kornelia Kośniowska, Julia Lewandowska zajęły IV miejsce.

Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

• Sportowe sukcesy szkolnych lekkoatletów

• 14. lutego 16 uczniów naszej szkoły startowało dzisiaj w VI Memoriale Zbigniewa Kuligowskiego w skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz biegów przełajowych pamięci Wacława Wasieli w trzecią rocznicę śmierci. Maja Płotkowska w biegu na 400m zajęła II miejsce, Jakub Krezymon XI miejsce, a Bartek Małkowski XII miejsce w biegu na 600m. Gratulujemy!

• Randka w ciemno z książką

• Z okazji walentynek w szkolnej bibliotece zorganizowano akcję pt. "Randka w ciemno z książką". W "ciemno" losowano książki, które stały się lekturą wybierających.

• "Szewczyk Dratewka"

• Podczas Finału WOŚP oraz zabawy karnawałowej klasa IIb zaprezentowała przedstawienie o dobrym, życzliwym i odważnym Szewczyku Dratewce. Odbiorcami byli goście imprezy 32. Finał WOŚP oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dziękujemy małym aktorom za piękny występ.