• Misja szkoły, sylwetka wychowanka

• Jesteśmy wychowawcami w każdym momencie życia dziecka; kierujemy i wspieramy rozwój indywidualny i społeczny wychowanka. W swoich działaniach wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych kierujemy się dobrem ucznia, troską o jego zdrowie, postawę moralną i obywatelską, z poszanowaniem godności ucznia. Działania szkoły zapewniają uczniom bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, a relacje między wszystkimi członkami społeczności szkolnej są oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Zasady zachowania i wzajemnych relacji w szkole są ustalone i przestrzegane przez uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców.

Kształcimy i wychowujemy dzieci i młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka.

Dbamy o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów. Przygotowujemy uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez rozwijanie umiejętności społecznych, motywacji, kreatywności oraz rozwijanie pasji i zainteresowań. Wychowujemy uczniów w duchu wartości - wolności, patriotyzmu, pracowitość , szczerość, przyjaźni, tolerancji, szacunku, uczciwość, wrażliwości. Ściśle współdziałamy z rodzicami (którzy są najlepszymi sojusznikami nauczycieli, zwłaszcza wychowawców) oraz innymi partnerami zewnętrznymi wspierającymi szkołę w jej rozwoju.

Sylwetka wychowanka. Uczeń nabywa w naszej szkole cech ważnych dla prawidłowego funkcjonowania w życiu: aktywność w życiu społecznym, odpowiedzialność za realizowane cele, podejmowane decyzje, wyniki w nauce, kreatywność w dostosowywaniu się do szybko zachodzących zmian technologiczno-cywilizacyjnych, ciekawość świata, samodzielność w podejmowaniu decyzji, wyznaczaniu celów, formułowaniu wniosków opartych na obserwacjach i doświadczeniach, wrażliwość na potrzeby innych ludzi, zwierząt, pracowitość nad własnym rozwojem, pasjami, zainteresowaniami, interioryzacja przyjętych norm społecznych, zmotywowanie do pracy nad sobą, wysoka kultura osobista, sprawność w komunikowaniu się w języku ojczystym i dbałość o czystość i piękno języka, dbałość o zdrowie swoje i innych, szczerość w ocenie siebie i innych, tolerancja dla różnorodności, uczciwość wobec siebie i innych, umiłowanie Ojczyzny i pielęgnowanie dziedzictwa narodowego.